حمله تکفیری‌ها به موبایل و تبلت !

حمله تکفیری‌ها به موبایل و تبلت !

حمله تکفیری به موبایل و تبلت

 

 بر اساس اطلاعات به دست آمده در استان‌های شرقی کشور بیش از 31 گروه عقیدتی تکفیری در برنامه موبایل محور واتس آپ تشکیل شده است.

جالب اینکه نرم‌افزار مذکور چند روز پیش توسط فیسبوک خریداری شد ...

 

 
 
امروزه گروه‌های تکفیری با تغییر استراتژی به شگردهایی روی آورده‌اند که در ظاهر با چهره خشن و غیر منطقی آنها به هیچ وجه مطابقت ندارد.
به گزارش مصاف به نقل از مشرق - با اینکه گفته می‌شود جنگ سخت در پی تحمیل کردن اراده خود به حریف است اما آنچه که امروز در فضای جنگ نرم اتفاق می‌افتاد تبعاتی بیشتر از تحمیل اراده به دنبال دارد.
 
با تأسیس «کمیته خطر جاری» معنای جدیدی به ادبیات سیاسی جنگ رسوخ نمود هدف از تاسیس این مرکز فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی با استفاده از ابزار غیر خشونت آمیز بود.
 
درست بعد از حوادث یازدهم سپتامبر اعضای این کمیته با گردهمایی یکی از اهداف آینده خود را جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند.
 
در گزارشی که این کمیته به دولت جرج بوش ارائه کرد، جمهوری اسلامی ایران یکی از اهداف تهاجمی آمریکا اعلام شد که به لحاظ وسعت سرزمین، کمیت و کیفیت نیروی انسانی، امکانات نظامی، منابع طبیعی و موقعیت برتر جغرافیایی، نمی­توان از راهکار تهاجم نظامی برای سرنگونی آن استفاده کرد؛ بنابراین، تنها راه سرنگونی جمهوری اسلامی، استفاده از جنگ نرم علیه ایران است.
 
جنگ نرم علیه ایران واقعیتی است که همه صاحب نظران به آن اذعان دارند. اما ابزارهای این جنگ نرم چیست؟ نقش رسانه‌های ایرانی در این تقابل آشکار چیست؟ فضای سایبر ایرانی چه جایگاهی در این کارزار رسانه‌ای و سایبری دارد؟ راهکارها و راهبردهای مقابله با این جنگ در شرایط حاضر چیست؟
 
جند الشیطان روی خط شبکه‌های اجتماعی
 
با اینکه از زمان تشکیل گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی با توجه به امکانات فراهم شده ازسوی ایادی استکباری این گروهک با راه اندازی سایت‌های خبری و وبلاگ‌های متعدد سعی در حضور در فضای مجازی و و تبلیغ و تبشیر مرام تکفیری خود و همچنین جذب نیرو از میان شرق‌نشینان کشور را داشته است ولی پس‌مانده این گروهک با عملیات هماهنگ‌تری در فضای مجازی حضور پیدا کرده است.
 
این حضور به صورت سیستماتیک در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک توئیتر و یوتیوب نشان از همین برنامه‌ریزی جدید دارد. اما آنچه که امروز موجب احساس خطر بیشتر و حساسیتی مضاعف نموده است حضور عناصر و دنباله‌روهای این جریان‌های تکفیری در فضای شبکه‌های اجتماعی موبایل‌محور است.
 
در همین خصوص بر اساس اطلاعات به دست آمده  در استان‌های شرقی کشور بیش از 31 گروه عقیدتی تکفیری در برنامه موبایل محور واتس آپ تشکیل شده است. جالب اینکه نرم‌افزار مذکور چند روز پیش توسط فیسبوک خریداری شد.
 
در گروه‌های تشکیل شده در قدم اولیه به ایجاد شبهات در مسائل دینی و مراحل عصبیت‌سازی روی آورده‌اند که یکی از مقدمات تکفیر است.
 
 اهداف این گروه‌ها فقط هموطنان اهل تسنن را شامل نشده و سعی در جذب شیعیان نیز در این حلقه‌های واتس آپی شده است. به عنوان مثال، تاریخ زدایی از مذهب تشیع در دستور کار قرار دارد و قصد دارند شکل‌گیری آن را به دوران صفوی محدود کنند.
 
بدون شک می‌توان گفت مهمترین ابزارهایی که هادیان این فتنه جدید در سر می‌پروانند ایجاد شکاف میان مردم و حکومت و حتی مردم با مردم است.
 
این گروه‌ها با تئوریزه‌سازی شبهات، تغذیه فکری هادیان براندازی در حقیقت به اتاق راهبردی بحران و ناامنی در کشور تبدیل شده‌اند.
 
 
منبع: مصاف

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!